Alflorex® ile İlgili Sık Sorulan Sorular

/Alflorex® ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Alflorex® ile İlgili Sık Sorulan Sorular 2018-06-04T08:32:58+00:00

Alflorex’i benzersiz yapan nedir?

Bifidobacterium infantis 35624® 15 yıldan uzun süredir incelenmiş ve Dünya Gastroenteroloji Organizasyonu (WGO) tarafından belirtildiği gibi fonksiyonel sindirim sistemi şikayetlerinde kullanılan suş olarak seçilmiştir. Ayrıca Bifidobacterium infantis 35624®, uluslar arası kılavuzlarda belirtilen doğal bir probiyotik suştur.


Alflorex iyi tolere edilebiliyor mu?

Alflorex iyi tolere edilmektedir.2 Geçtiğimiz 10 yıl süresince, Bifidobacterium infantis35624® probiyotik suşu Avrupa, Kanada ve Birleşik Devletlerde binlerce kişi tarafından kullanılmıştır. Alflorex takviye edici gıda için en iyi uygulamalara göre geliştirilmiştir. Gluten, laktoz ve alerjen içermez.


Alflorex’i diğer takviye edici gıdalar veya diğer tedavilerle birlikte kullanabilir miyim?

Diğer gıda takviyeleri veya ilaçlarla bilinen herhangi bir etkileşim mevcut değildir. Bununla birlikte, canlı bir bakteri suşu olması sebebiyle, antibiyotik kullanımı Bifidobacterium infantis 35624® ü inaktive edebilir. Alflorex’in antibiyotiklerle birlikte kullanılacağı durumlarda Alflorex ile antibiyotik alımı arasında 2 saat bulunması önerilmektedir. Ciddi veya kronik bir hastalığınız varsa, Alflorex’in ihtiyaçlarınıza göre olup olmadığından emin değilseniz veya Alflorex’in diğer herhangi bir tedaviyle birlikte kullanımına ilişkin sorularınız varsa, Alflorex’i kullanmadan önce mutlaka doktorunuza veya eczacınıza danışınız.


Alflorex günün hangi saatinde alınmalıdır?

Alflorex günün herhangi bir saatinde alınabilir. Alflorex’in, diğer vitaminler veya ilaçların kullanım zamanları gibi hatırlanması kolay bir zamanda ve günlük rutinin bir parçası olarak alınması önerilmektedir.


Referanslar:

1. World Gastroenterology Organisation Global Guidelines. Irritable Bowel Syndrome: a Global Perspective. 2015.2. Charbonneau D, et al. Fecal excretion of Bifidobacterium infantis 35624 and changes in fecal microbiota after eight weeks of oral supplementation with encapsulated probiotic. Gut Microbes. 2013; 4(3): 201-211.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın